Menu Zavrieť

POHYB BEZ BARIÉR

TANEČNÁ SÚŤAŽ 

PRE VŠETKÝCH 

MILOVNÍKOV TANCA

POHYB BEZ BARIÉR

„Tanec je reč bez slov“
-Pamela Brown

2024

26.10.2023 – Festival No Barriers

Prvý ročník festivalu No barriers bol jedným slovom famózny. Energia, ktorú sme dnes cítili každú sekundu, by pokojne utiahla aj otočenie zemegule. Verím že o rok sa vidíme znova. Fantastickí účinkujúci plný snov, energie, sily a hlavne lásky. To oni sú festival. 💜💜

25-26.3.2023 Bratislava

Po povinnej  3 ročnej Covidovej prestávke sme sa opäť stretli na tanečnom pódiu, aby sme privítali našich tanečníkov. Veľká vďaka patrí všetkým účinkujúcim, trénerom, divákom a celému organizačnému tímu, pretože len vďaka Vám to bolo podujatie plné zážitkov a emócií

Rok 2022 – PRESTÁVKA KVÔLI KORONE

Rok 2021 – PRESTÁVKA KVÔLI KORONE

Rok 2020 – PRESTÁVKA KVÔLI KORONE

Rok 2019

Na všetkých tanečných kolách súťaže Pohyb bez bariér 2019 sa predstavili tanečníci svojimi nezabudnuteľnými výkonmi. Opäť viac ako  4000 tanečníkov previedlo svoju lásku k tancu. Srdečne ďakujeme všetkým účastníkom a už teraz sa tešíme na novú tanečnú sezónu.

Rok 2018

ĎAKUJEME za všetky tanečné súťaže.
Semifinálové kolá ( 10.3/11.3. – Žilina, 24.3/25.3 – Bratislava, 7.4/8.4 – Košice,) privítali spolu 3400 tanečníkov… Finálové kolo (22.4/25.4 – Žilina) privítalo víťazov zo semifinálových kôl v krásnych priestoroch mestského divadla.
Nádherná atmosféra, emócie, ale samozrejme aj napätie a stres – také bolo tanečné podujatie Pohyb bez bariér 2018… ĎAKUJEME!!! 🙂

Rok 2017

Rok 2017 – zhrnieme len veľmi stručne… ĎAKUJEME. Semifinálové kolá (25.2/26.2 – Košice, 18.3/19.3. –
Žilina, 8.4/9.4 – Bratislava) privítali spolu 3400 tanečníkov… Finálové kolo (22.4/25.4 – Bratislava) praskalo tiež vo švíkoch a na základe ohodnotenia odbornej poroty sa niekoľko choreografií stretnú v rakúskom Grazi. Nádherná atmosféra, emócie, ale samozrejme aj napätie a stres – také bolo tanečné podujatie Pohyb bez bariér 2017… ĎAKUJEME!!!

Rok 2016

Týmto chceme poďakovať všetkým zúčastneným tanečným tímom vo všetkých kolách súťaže Pohyb bez bariér 2016, celej porote vo všetkých kolách, nášmu úžasnému moderátorovi a zvukárovi v jednej osobe, všetkým organizačným tímom vo všetkých „semifinálových“ mestách, a v neposlednom rade aj všetkým divákom. Len vďaka tejto celej skupine sú naše súťaže tým čím sú.
Tešíme sa na Vás opäť o rok:).

30.4. – 1.5.2016 FINÁLOVÉ KOLO ŽILINA

Vo finálovom kole sa stretli tí najlepší z najlepších :). Žilina opäť privítala tanečné súbory, tentokrát však z celého Slovenska plus Českej Republiky. Opäť sme prežili dva dni v tanečnom duchu a tým sme ukončili sériu súťaže Pohyb bez bariér 2016. Tradične si najväčší aplauz zaslúžila Znevýhodnená skupina , ktorí nás presvedčili, že sa máme čo od nich učiť.

Rok 2015 – 2. A 3. MÁJ 2015, FINÁLOVÉ KOLO, BRATISLAVA

Tentokrát Bratislava privítala vítazov zo všetkých troch kvalifikačných semifinálových kôl, ktoré sa konali v Košiciach, v Bratislave a v Žiline. A veru = bolo sa na čo pozerať. Spolu 202 choreografií pripravili pre divákov nádherný tanečný zážitok. Ďakujeme!

7. A 8. MAREC 2015, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, KOŠICE

Prvé semifinálové kolo tanečnej súťaže Pohyb bez bariér 2015 sme začali v Košiciach. Po ročnej prestávke sa prišlo predstaviť 39 tanečných skupín. Počas obidvoch dní si diváci mohli prezrieť spolu 169 choreografií. Velký aplauz zažili hlavne znevýhodnené skupiny, ktorí veru mali čo ukázať. Všetci tanečníci boli úžasní, a veríme, že o rok sa stretneme všetci opäť.

28. A 29. MAREC 2015, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, BRATISLAVA

Druhé semifinálové kolo súťaže Pohyb bez bariér/Dance Star sa nieslo v maximálnej súťaživej atmosfére.
Počas dvojdňového maratónu sme boli svedkami 182 choreografií.
Ďakujeme za výbornú atmosféru a opäť do videnia:)

Rok 2014 – 25.5.2014 ROZBEHAJME KARLOVKU

Dňa 25.5. sme v Líščom údolí otvorili ďalší ročník bežeckej súťaže Rozbehajme Karlovku.

Ako prvá sa predstavila kategória Open so svojou cca 5km trasou.

Po nich nastúpila ZŤP kategória-bežci z Lepšieho sveta, ktorí zožali neskutočný aplauz. Všetkým divákom ukázali, že behať sa skutočne dá aj pri zdravotnom znevýhodnení…Máte náš obdiv!!

Tento rok nám spontánne previedli ukážku behu dobrovoľníci z Dobrovoľného hasičského zboru v Dúbravke. V požiarnickom oblečení a maske bolo určite veľmi náročné zabehnúť 700metrov. Chlapci to však bravúrne zvládli :).

Okolo 10.00 sme na trať privítali najmladších účastníkov behu = škôlkárov, ktorí pobehli 50metrov. Aby sme predišli úrazom, bežalo sa v 6 skupinách maximálne po 12detí. Rovnaké pravidlo sme zaviedli aj pri kategórií Mladší, kde bolo prihlásených 48 detí.
Záver súťaže patril Family kategórii, kde si to najmladší bežec (ak nepočítame súťažiacich v kočári:)) na konci trate vychutnal na mamkiných rukách:) .

Touto cestou by sme radi poďakovali všetkým zúčastneným súťažiacim, divákom a celému organizačnému tímu za super atmosféru a tešíme sa na všetkých na ďalšom ročníku.

Atmosféru na behu zachytil aj fotoaparát úspešného pretekára:

Fotoalbum_Rozbehajme_Karlovku_2014

Momenty z kategórie ZŤP nám pripomínajú nasledovné ukážky:
Momenty_Lepsi_svet

12.4. 2014, POHYB BEZ BARIER/DANCE STAR, ŽILINA

Dňa 12.4.2014 sa v Žiline stretlo 42 tanečných súborov z rôznych kútov Slovenska, od Bardejova, Košice, Martin, Rajec až po Trnavu. V tomto tanečnom maratóne sa nám predstavilo 177 choreografií a porota mala ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Rozdávali sa ocenenia, medaile, a tiež aj pohár za najpočetnejší tím.
Odbitím polnoci skončil aj 2. ročník súťaže Pohyb bez bariér/Dance Star organizovaný v Žiline. Ďakujeme krásne všetkým účastníkom a divákom za vytvorenie super atmosféry.
Do videnia za rok.

Rok 2013

FINÁLOVÉ KOLO 18. MÁJ 2013, TANEČNÁ SÚŤAŽ POHYB BEZ BARIÉR/DANCE STAR

18. máj 2013, finálové kolo, Bratislava

Víťazi všetkých semifinálových kôl si prišli zmerať svoje sily do Bratislavy. Medaile sa rozdávali do všetkých kútov Slovenska.
Svoje zastúpenie tu mali mestá Košice, Snina, Bardejov, Banská Bystrica, Námestovo, Žilina, Trnava, Bratislava… a iné.
Ďakujeme všetkým tanečníkom, trénerom a divákom za krásnu atmosféru a do videnia opäť na tanečných súťažiach.

27.apríl 2013, semifinálové kolo, Košice

… a máme za sebou aj posledné semifinálové kolo v Košiciach.
Atmosféra nabitá tancom rozhýbala viac ako 1000 detí.
Ďakujeme všetkým za vynikajúcu atmosféru, a tešíme sa na Vás opäť na súťaži.

Krátky zostrih, čoho sme boli svedkom nájdete:
TU

13.apríl 2013, semifinálové kolo, Bratislava

Druhé semifinálové kolo súťaže Pohyb bez bariér/Dance Star sa nieslo v maximálnej súťaživej atmosfére. V 13 hodinovom tanečnom maratóne sa nám predstavilo 136 choreografií a odborná porota z radov profesionálnych tanečníkov mala čo robiť, aby vybrala najzaujímavejšie výkony.
Na víťazov sa tešíme vo finálovom kole, ktoré sa bude konať dňa 18. mája 2013 v Bratislave, kde si zmerajú sily z ostatnými víťazmi zo všetkých semifinálových kôl.

9. JÚNA 2012, FINÁLOVÉ KOLO, BRATISLAVA

Dňa 9.júna 2012 sme v hale PKO privítali asi 900 víťazov zo semifinálových kôl, ako aj zahraničných hostí z Českej Republiky a Srbska, aby si zmerali svoje sily.

Finalisti sa opäť predstavili v rozličných tanečných kategóriách, ktorých výkon hodnotila odborná porota zvlášť za každú tanečnú kategóriu.

Finálové kolo sa nieslo v súťažnej atmosfére, a porota mala čo robiť, aby spravodlivo ohodnotila všetky tanečné tímy.
Veľký potlesk si záslužili aj sluchovo-postihnuté deti, ktoré si domov do Kremnice odniesli svoj zaslúžený víťazný pohár.
Touto cestou chceme poďakovať Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorú akciu finančne podporil.
Ďakujeme aj všetkým súťažiacim, a pevne dúfame, že sa opäť stretneme pri ďaľšej súťaži.

24. MAREC 2012, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, PREŠOV

Dňa 24. marca 2012, o 9.00 h sa v Odborovom dome kultúry, v Prešove konalo semifinálové kolo súťaže POHYB BEZ BARIER.

Na súťaž sa prihlásilo viac ako 550 súťažiacich v rozličných tanečných kategóriách mažoretky, show dance, street dance, orientálne tance a ostatné. Najvyššiu účať mali súťažiaci z Prešova, avšak svoje zastúpenie na súťaži mali aj mestá Košice, Lipany, Námestovo, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves, Vlkovce… a ostatné

Tanečný maratón trval takmer 9 hodín. Počas celej súťaže vládla super atmosféra. Srdečne pozdravujem všetkých súťažiacich!!!, nepostupujúcim tímom prajem veľa úspechov na ďalších súťažiach, a postupujúce tímy pozývam zmerať si sily so súťažiacimi vo finálovom kole.

Ďakujeme aj všetkým súťažiacim za skvelú atmosféru, a tešíme sa na vás opäť nabudúce.

3. MAREC 2012, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, BRATISLAVA

Dňa 3. marca 2012 sa v Dome Športu v Bratislave uskutočnilo semifinálové kolo detskej tanečnej súťaže POHYB BEZ BARIÉR.

Na súťaž sa prihlásilo viac ako 1100 súťažiacich v rozličných tanečných kategóriách mažoretky, show dance, street dance, orientálne tance a ostatné. Najvyššiu účať mali súťažiaci z Bratislavy, avšak svoje zastúpenie na súťaži mali aj mestá Žilina, Krupina, Púchova, Piešťany, Hlohovec, Trnava, Malacky, Senica, Skalica… a ostatné

Tanečný maratón trval takmer 13 hodín. Aj napriek časovému sklzu, počas celej súťaže vládla super atmosféra. Srdečne pozdravujem všetkých súťažiacich!!!, nepostupujúcim tímom prajem veľa úspechov na ďalších súťažiach, a postupujúce tímy pozývam zmerať si sily so súťažiacimi vo finálovom kole.

Rok 2012 – 22.SEPTEMBER 2012, ROZBEHAJME KARLOVKU, BRATISLAVA

Dňa 22.septembra 2012 sa v Líščom údolí zišli bežci z rôznych kútov Bratislavy. Súťažilo sa v rôznych vekových kategóriách. Škôlkári, žiaci základých škôl, stredných škôl, rodiny, aj dospeláci. Potešil nás aj štvornohý súťažiaci, psík Timmy, ktorý ako verný člen rodiny bežal vo Family Group:)

Prvý ročník podujatia Rozbehajme Karlovku otvorili Bratislavské Mažoretky AandM, a potom sa už len bežalo.
Počas prestávky sa deti mohli zapojiť do športových činnosti počas sprievodného programu.

Ďakujeme všetkým súťažiacim, ktorí aj napriek chladnému počasiu si prišli zabehať.
Naša vďaka patrí aj Miestnemu úradu v Karlovej Vsi za ich spoluprácu.

Už teraz sa tešíme na všetkých bežcov na prvom ročníku akcie Rozbehajme Karlovku.