ROK 2019

Na všetkých tanečných kolách súťaže Pohyb bez bariér 2019 sa predstavili tanečníci svojimi nezabudnuteľnými výkonmi.


Opäť viac ako  3000 tanečníkov previedlo svoju lásku k tancu. Srdečne ďakujeme všetkým účastníkom a už teraz sa 


tešíme na novú tanečnú sezónu.

ROK 2018

ĎAKUJEME za všetky tanečné súťaže. Semifinálové kolá ( 10.3/11.3. – Žilina, 24.3/25.3 – Bratislava, 7.4/8.4 – Košice,) privítali spolu 3400 tanečníkov… Finálové kolo (22.4/25.4 – Žilina) privítalo víťazov zo semifinálových kôl v krásnych priestoroch mestského divadla. Nádherná atmosféra, emócie, ale samozrejme aj napätie a stres – také bolo tanečné podujatie Pohyb bez bariér 2018… ĎAKUJEME!!! 🙂

ROK 2017

Rok 2017 – zhrnieme len veľmi stručne… ĎAKUJEME. Semifinálové kolá (25.2/26.2 – Košice, 18.3/19.3. –
Žilina, 8.4/9.4 – Bratislava) privítali spolu 3400 tanečníkov… Finálové kolo (22.4/25.4 – Bratislava) praskalo tiež vo švíkoch a na základe ohodnotenia odbornej poroty sa niekoľko choreografií stretnú v rakúskom Grazi. Nádherná atmosféra, emócie, ale samozrejme aj napätie a stres – také bolo tanečné podujatie Pohyb bez bariér 2017… ĎAKUJEME!!! 🙂

SUMMARY ROKU 2016

Týmto chceme poďakovať všetkým zúčastneným tanečným tímom vo všetkých kolách súťaže Pohyb bez bariér 2016, celej porote vo všetkých kolách, nášmu úžasnému moderátorovi a zvukárovi v jednej osobe, všetkým organizačným tímom vo všetkých „semifinálových“ mestách, a v neposlednom rade aj všetkým divákom. Len vďaka tejto celej skupine sú naše súťaže tým čím sú. Tešíme sa na Vás opäť o rok:).

11. A 12.6. 2016 ÖSTERREICHISCHE MASTERSCHAFT

Začiatkom júna pricestovali tanečné skupiny zo Slovenska, do susedného rakúskeho Grazu, kde sa pod záštitou Dr. Klausa Hôllbachera konal Österreichische Masterschaft. Všetkým zúčastneným tímom srdečne blahoželáme za ich výkony a ich prezentáciu!!! 🙂

30.4. – 1.5.2016 FINÁLOVÉ KOLO ŽILINA

Vo finálovom kole sa stretli tí najlepší z najlepších :). Žilina opäť privítala tanečné súbory, tentokrát však z celého Slovenska plus Českej Republiky. Opäť sme prežili dva dni v tanečnom duchu a tým sme ukončili sériu súťaže Pohyb bez bariér 2016. Tradične si najväčší aplauz zaslúžila Znevýhodnená skupina , ktorí nás presvedčili, že sa máme čo od nich učiť.

9.4.-10.4. 2016 SEMIFINÁLOVÉ KOLO BRATISLAVA

Posledné semifinálové kolo sa konalo v Bratislave. A keďže máme status medzinárodnej súťaže, tentokrát medzi nás zavítal súbor z Rakúska. Oceniť spolu 247 výborných choreografií si vyžaduje veru veľké úsilie. Ďakujeme milej porote a a tešíme sa na všetkých Vás opäť.

12.3. – 13.3. 2016 SEMIFINÁLOVÉ KOLO ŽILINA

Druhé semifinálové kolo súťaže Pohyb bez bariér 2016 sme odštartovali v Žiline. Prišli medzi nás aj tanečné tímy zo susedskej Českej Republiky. Počas dvojdňového maratónu sme boli svedkami 186 choreografií. Ďakujeme za výbornú atmosféru a opäť do videnia:)

27.2. – 28.2. 2016 SEMIFINÁLOVÉ KOLO KOŠICE

Prvé semifinálové kolo tanečnej súťaže Pohyb bez bariér 2016 sme tradične začali v Košiciach. Dva plné dni tanca, vynikajúca porota, atmosféra nabitá tancom a energiou. Počas obidvoch dní si diváci mohli prezrieť spolu 171 choreografií a porota sa poriadne potrápila nad vyhodnotením. Veľkú radosť máme, že sa nám rozrástla Znevýhodnená kategória. Všetci tanečníci boli úžasní, a veríme, že o rok sa stretneme všetci opäť.

2. A 3. MÁJ 2015, FINÁLOVÉ KOLO, BRATISLAVA

Tentokrát Bratislava privítala vítazov zo všetkých troch kvalifikačných semifinálových kôl, ktoré sa konali v Košiciach, v Bratislave a v Žiline. A veru = bolo sa na čo pozerať. Spolu 202 choreografií pripravili pre divákov nádherný tanečný zážitok. Ďakujeme! 🙂

Krátky zostrih, čoho sme boli svedkami:

Finálové kolo časť 1

Finálové kolo časť 2

11. A 12. APRÍL 2015, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, ŽILINA

Posledné semifinálové kolo sa tiež nieslo v nabitej tanečnej atmosfére. Žilina privítala tanečníkov zo širokého okolia a z Čiech. Porota sa veru potrápila, pretože nie raz skonštatovala, že je len ťažko hodnotiť všetky tie výborné choreografie 🙂 Srdečne blahoželáme a tešíme sa na všetkých Vás opäť.

28. A 29. MAREC 2015, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, BRATISLAVA

Druhé semifinálové kolo súťaže Pohyb bez bariér/Dance Star sa nieslo v maximálnej súťaživej atmosfére.
Počas dvojdňového maratónu sme boli svedkami 182 choreografií.
Ďakujeme za výbornú atmosféru a opäť do videnia:)

 

7. A 8. MAREC 2015, SEMIFINÁLOVÉ KOLO, KOŠICE

Prvé semifinálové kolo tanečnej súťaže Pohyb bez bariér 2015 sme začali v Košiciach. Po ročnej prestávke sa prišlo predstaviť 39 tanečných skupín. Počas obidvoch dní si diváci mohli prezrieť spolu 169 choreografií. Velký aplauz zažili hlavne znevýhodnené skupiny, ktorí veru mali čo ukázať. Všetci tanečníci boli úžasní, a veríme, že o rok sa stretneme všetci opäť.

25.5.2014 ROZBEHAJME KARLOVKU 2014

Dňa 25.5. sme v Líščom údolí otvorili ďalší ročník bežeckej súťaže Rozbehajme Karlovku.

Ako prvá sa predstavila kategória Open so svojou cca 5km trasou.

Po nich nastúpila ZŤP kategória-bežci z Lepšieho sveta, ktorí zožali neskutočný aplauz. Všetkým divákom ukázali, že behať sa skutočne dá aj pri zdravotnom znevýhodnení…Máte náš obdiv!!

Tento rok nám spontánne previedli ukážku behu dobrovoľníci z Dobrovoľného hasičského zboru v Dúbravke. V požiarnickom oblečení a maske bolo určite veľmi náročné zabehnúť 700metrov. Chlapci to však bravúrne zvládli :).

Okolo 10.00 sme na trať privítali najmladších účastníkov behu = škôlkárov, ktorí pobehli 50metrov. Aby sme predišli úrazom, bežalo sa v 6 skupinách maximálne po 12detí. Rovnaké pravidlo sme zaviedli aj pri kategórií Mladší, kde bolo prihlásených 48 detí.
Záver súťaže patril Family kategórii, kde si to najmladší bežec (ak nepočítame súťažiacich v kočári:)) na konci trate vychutnal na mamkiných rukách:) .

Touto cestou by sme radi poďakovali všetkým zúčastneným súťažiacim, divákom a celému organizačnému tímu za super atmosféru a tešíme sa na všetkých na ďalšom ročníku.

Atmosféru na behu zachytil aj fotoaparát úspešného pretekára:

Fotoalbum_Rozbehajme_Karlovku_2014

Momenty z kategórie ZŤP nám pripomínajú nasledovné ukážky:
Momenty_Lepsi_svet

12.4. 2014, POHYB BEZ BARIER/DANCE STAR, ŽILINA

Dňa 12.4.2014 sa v Žiline stretlo 42 tanečných súborov z rôznych kútov Slovenska, od Bardejova, Košice, Martin, Rajec až po Trnavu. V tomto tanečnom maratóne sa nám predstavilo 177 choreografií a porota mala ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Rozdávali sa ocenenia, medaile, a tiež aj pohár za najpočetnejší tím. Odbitím polnoci skončil aj 2. ročník súťaže Pohyb bez bariér/Dance Star organizovaný v Žiline. Ďakujeme krásne všetkým účastníkom a divákom za vytvorenie super atmosféry. Do videnia za rok.

22.3.-23.3.2014, POHYB BEZ BARIER/DANCE STAR, BRATISLAVA

V tento marcový víkend sme odštartovali ďaľší ročník tanečnej súťaže Pohyb bez barier/Dance Star. Atmosféra bola ako vždy úžasná, tancovalo sa do neskorých večerných hodín. Predstavilo sa nám spolu 145 choreografií, a videli sme vynikajúce tanečné výkony. Už teraz sa tešíme na všetkých opäť o rok.

ROZBEHAJME KARLOVKU 2013

V tento slnečný deň sa športoví detskí nadšenci stretli, aby si zmerali svoje sily v behaní. Viac informácií Vám prinášame prostredníctvom dvoch reportáží:

Rozbehali sme Karlovku
TU

Ako som ťahal Rozbehajme Karlovku
TU

Viac fotiek nájdete :
TU

FINÁLOVÉ KOLO 18. MÁJ 2013, TANEČNÁ SÚŤAŽ POHYB BEZ BARIÉR/DANCE STAR

18. máj 2013, finálové kolo, Bratislava

Víťazi všetkých semifinálových kôl si prišli zmerať svoje sily do Bratislavy. Medaile sa rozdávali do všetkých kútov Slovenska.
Svoje zastúpenie tu mali mestá Košice, Snina, Bardejov, Banská Bystrica, Námestovo, Žilina, Trnava, Bratislava… a iné.
Ďakujeme všetkým tanečníkom, trénerom a divákom za krásnu atmosféru a do videnia opäť na tanečných súťažiach.

27.apríl 2013, semifinálové kolo, Košice

… a máme za sebou aj posledné semifinálové kolo v Košiciach.
Atmosféra nabitá tancom rozhýbala viac ako 1000 detí.
Ďakujeme všetkým za vynikajúcu atmosféru, a tešíme sa na Vás opäť na súťaži.

Krátky zostrih, čoho sme boli svedkom nájdete:
TU

13.apríl 2013, semifinálové kolo, Bratislava

Druhé semifinálové kolo súťaže Pohyb bez bariér/Dance Star sa nieslo v maximálnej súťaživej atmosfére. V 13 hodinovom tanečnom maratóne sa nám predstavilo 136 choreografií a odborná porota z radov profesionálnych tanečníkov mala čo robiť, aby vybrala najzaujímavejšie výkony.
Na víťazov sa tešíme vo finálovom kole, ktoré sa bude konať dňa 18. mája 2013 v Bratislave, kde si zmerajú sily z ostatnými víťazmi zo všetkých semifinálových kôl.

16.3.2013, semifinálové kolo, Žilina

Dňa 16.3.2013 sa v Dome Odborov v Žiline konalo prvé semifinálové kolo súťaže Pohyb bez bariér-Dance Star.
Súťaž nám prišiel otvoriť p. predseda Žilinského samosprávneho kraja, ktorému ešte raz krásne ďakujeme za milú podporu. A potom sa už mohlo iba tancovať.
Predstavilo sa nám takmer 650 tanečníkov z rozličných tanečných štýlov: mažoretky, show, disco, scéniku, open a street. Kategóriu ostatne tvoril orient a country. Atmosféra bola príjemne súťaživá, a pevne dúfam, že sa stretneme opäť pri ďaľšej súťaži.

 

22.SEPTEMBER 2012, ROZBEHAJME KARLOVKU, BRATISLAVA

Dňa 22.septembra 2012 sa v Líščom údolí zišli bežci z rôznych kútov Bratislavy. Súťažilo sa v rôznych vekových kategóriách. Škôlkári, žiaci základých škôl, stredných škôl, rodiny, aj dospeláci. Potešil nás aj štvornohý súťažiaci, psík Timmy, ktorý ako verný člen rodiny bežal vo Family Group:)

Prvý ročník podujatia Rozbehajme Karlovku otvorili Bratislavské Mažoretky AandM, a potom sa už len bežalo.
Počas prestávky sa deti mohli zapojiť do športových činnosti počas sprievodného programu.

Ďakujeme všetkým súťažiacim, ktorí aj napriek chladnému počasiu si prišli zabehať.
Naša vďaka patrí aj Miestnemu úradu v Karlovej Vsi za ich spoluprácu.

Už teraz sa tešíme na všetkých bežcov na prvom ročníku akcie Rozbehajme Karlovku.

Výsledky z nultého ročníka

výsledky

Dňa 9.júna 2012 sme v hale PKO privítali asi 900 víťazov zo semifinálových kôl, ako aj zahraničných hostí z Českej Republiky a Srbska, aby si zmerali svoje sily.

Finalisti sa opäť predstavili v rozličných tanečných kategóriách, ktorých výkon hodnotila odborná porota zvlášť za každú tanečnú kategóriu.

Finálové kolo sa nieslo v súťažnej atmosfére, a porota mala čo robiť, aby spravodlivo ohodnotila všetky tanečné tímy.
Veľký potlesk si záslužili aj sluchovo-postihnuté deti, ktoré si domov do Kremnice odniesli svoj zaslúžený víťazný pohár.
Touto cestou chceme poďakovať Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorú akciu finančne podporil.
Ďakujeme aj všetkým súťažiacim, a pevne dúfame, že sa opäť stretneme pri ďaľšej súťaži.

Dňa 24. marca 2012, o 9.00 h sa v Odborovom dome kultúry, v Prešove konalo semifinálové kolo súťaže POHYB BEZ BARIER.

Na súťaž sa prihlásilo viac ako 550 súťažiacich v rozličných tanečných kategóriách mažoretky, show dance, street dance, orientálne tance a ostatné. Najvyššiu účať mali súťažiaci z Prešova, avšak svoje zastúpenie na súťaži mali aj mestá Košice, Lipany, Námestovo, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves, Vlkovce… a ostatné

Tanečný maratón trval takmer 9 hodín. Počas celej súťaže vládla super atmosféra. Srdečne pozdravujem všetkých súťažiacich!!!, nepostupujúcim tímom prajem veľa úspechov na ďalších súťažiach, a postupujúce tímy pozývam zmerať si sily so súťažiacimi vo finálovom kole.

Ďakujeme aj všetkým súťažiacim za skvelú atmosféru, a tešíme sa na vás opäť nabudúce.

Dňa 3. marca 2012 sa v Dome Športu v Bratislave uskutočnilo semifinálové kolo detskej tanečnej súťaže POHYB BEZ BARIÉR.

Na súťaž sa prihlásilo viac ako 1100 súťažiacich v rozličných tanečných kategóriách mažoretky, show dance, street dance, orientálne tance a ostatné. Najvyššiu účať mali súťažiaci z Bratislavy, avšak svoje zastúpenie na súťaži mali aj mestá Žilina, Krupina, Púchova, Piešťany, Hlohovec, Trnava, Malacky, Senica, Skalica… a ostatné

Tanečný maratón trval takmer 13 hodín. Aj napriek časovému sklzu, počas celej súťaže vládla super atmosféra. Srdečne pozdravujem všetkých súťažiacich!!!, nepostupujúcim tímom prajem veľa úspechov na ďalších súťažiach, a postupujúce tímy pozývam zmerať si sily so súťažiacimi vo finálovom kole.

21. MÁJ 2011, BRATISLAVA

Dňa 21. mája sa v Bratislave konala celoslovenská súťaž POHYB BEZ BARIER. Zúčastnili sa na nej takmer 800 detí z celého Slovenska i mimo Slovenska
Rozdávali sa poháre, diplomy, vecné ceny.

Radi by sme aj naďalej podporovali v deťoch zdravú súťaživosť a upevňovali v nich vzťah k pohybu.
Na budúci rok plánujeme zorganizovať dve semifinálové kolá v Bratislave a v Prešove.
Plánujeme posilniť aj medzinárodnú účasť. Opäť medzi seba pozveme i deti z detských domovov.Takže je sa na čo tešiť.
Radi by sme zorganizovali podobný formát súťaže aj pre zdravotne postihnuté a zdravotne znevýhodnené deti, aby aj oni mali príležitosť zažiť tú skvelú atmosféru, ktorá na súťaži panovala.

Tešíme sa na Vás opäť pri ďaľšom kole súťaží,
Zatiaľ veľa úspechov.

OZ Pohyb bez bariér

O nás